"Górale" demolują, Piast i Górnik na plus

Tomasz Kuczyński
Jakub Biskup strzelił obie bramki dla Piasta Gliwice
Jakub Biskup strzelił obie bramki dla Piasta Gliwice Fot. Wojciech Barczyński
Górnik Zabrze rozegrał wczoraj dwa sparingi, remisując z Chojniczanką 1:1 i pokonując Lechię Gdańsk 3:2. Podbeskidzie znów urządziło sobie ostre strzelanie, wygrywając z Energetykiem ROW Rybnik aż 7:0! Piast Gliwice wygrał 2:0 z GKS-em Bełchatów.

Zabrzanie najpierw zagrali w słabszym składzie z drugoligowcem z Chojnic na bocznym boisku we Wronkach. Po tym meczu trener Adam Nawałka zrezygnował z Łukasza Tumicza (Jagiellonia) i Rafała Leśniewskiego (Nielba Wągrowiec). Następnie w Grodzisku Wlkp. Górnik spotkał się z Lechią, z którą przyjdzie mu rywalizować w ekstraklasie. Gdańszczanie po 14 minutach prowadzili już 2:0, ale górnicy odwrócili losy meczu.

Gliwiczanie zmierzyli się z Bełchatowem w Gutowie Małym. Ze względu na upał mecz rozpoczął się pół godziny później niż planowano. Przeciw swoim kolegom zagrał bramkarz Piasta, Krzysztof Kozik. Ekipa Marcina Brosza była lepsza od zespołu z ekstraklasy, a oba gole strzelił Jakub Biskup.

Pierwszoligowe Podbeskidzie znów gromi. Po 5:0 z Rekordem Bielsko-Biała i 6:0 z Odrą Wodzisław, tym razem siedem bramek bielszczanie zaaplikowali w Rybniku trzecioligowemu Energetykowi. Dwie z nich strzelił testowany wychowanek szkółki Dynama Moskwa, 21-letni Witalij Sawczenko. Mimo wysokiej wygranej trener Robert Kasperczyk nie był zadowolony z gry swego zespołu w I połowie (za małe zaangażowanie), ale za drugą część już pochwalił drużynę.

Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk 3:2 (1:2)

Bramki 0:1 Piotr Wiśniewski (2-karny), 0:2 Piotr Wiśniewski (14), 1:2 Piotr Gierczak (20), 2:2 Tomasz Zahorski (53), 3:2 Grzegorz Bonin (75)
Górnik Stachowiak - Bemben, Banaś, Jop, Magiera (77. Danch) - Bonin (84. Wodecki), Przybylski, Kwiek, Bębenek (63. Sikorski) - Gierczak (47. Świątek), Zahorski (71. Chałas)

Górnik - Chojniczanka Chojnice 1:1 (0:1)

Bramka 0:1 Sylwester Kret (36), 1:1 Marcin Wodecki (78)
Górnik Nowak - Mańka, Kopacz, Danch, Marciniak - Leszczak, Cebula (39. Chałas), Balat, Wodecki - Tumicz (77. Sikorski), Leśniewski

GKS Bełchatów - Piast Gliwice 0:2 (0:1)

Bramki 0:1 Jakub Biskup (17), 0:2 Jakub Biskup (64)
Piast Kozik - Kaszowski (63. Matuszek), Krzycki (75. Klepczyński), Buryan (63. Gamla), Szary - Sopel (46. Podgórski), Sielewski (63. Matras), Iwan (46. Chałbiński), Zganiacz (55. Muszalik), Biskup (64. Winiarczyk) - Smektała (55. Maciejak)

Energetyk ROW Rybnik - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:7 (0:2)

Bramki 0:1 Robert Demjan (10), 0:2 Michał Osiński (44), 0:3 Witalij Sawczenko (50), 0:4 Sebastian Ziajka (65), 0:5 Witalij Sawczenko (68), 0:6 Sebastian Ziajka (70), 0:7 Krzysztof Świątek (76)
Podbeskidzie (I połowa) Zajac (20. Linka) - Cienciała, Broniewicz, Byrtek, Osiński - Rogalski, Koman, Kołodziej, Żyła - Chmiel, Demjan; (II połowa) Linka - Ganowicz, Konieczny, Byrtek, Mikoda - Malinowski, Matusiak, Łatka, Ziajka - Świątek, Sawczenko