Silesia Lubomia - Górnik Zabrze 1:8

Tomasz Kuczyński
Jubileusz 85-lecia Silesii Lubomia był okazją do rozegrania meczu towarzyskiego z Górnikiem Zabrze. Powracający do ekstraklasy zabrzanie wygrali z drużyną występującą w katowickiej okręgówce aż 8:1.

Spotkanie rozegrano w systemie trzech tercji po 30 minut każda. W ekipie trenera Adama Nawałki zaprezentowało się 11 pozyskanych w przerwie letniej piłkarzy.

Jak się okazuje, to jeszcze nie oznacza koniec poszukiwań Górnika! Na zgrupowanie do Zakopanego razem z zabrzanami pojechał Konrad Gołoś, który grał już w Zabrzu, gdy był przez rok wypożyczony w sezonie 2007/08. Z końcem czerwca 27-letniemu pomocnikowi skończył się kontrakt w Wiśle i nie został przedłużony. Do autobusu jadącego do Zakopanego wsiadło 28 piłkarzy. Zabrakło wśród nich Mariusza Gancarczyka, Michała Karwana i Marka Krotofila, ponieważ trener Nawałka nie widzi ich w składzie pierwszej drużyny.

Podczas zgrupowania Górnik rozegra dwa sparingi - z San-decją Nowy Sącz (środa) i LKS-em Nieciecza (sobota).

0:1 Mateusz Kantor (4), 0:2 Daniel Sikorski (38), 0:3 Maciej Bębenek (53), 0:4 Daniel Sikorski (55-karny), 0:5 Marcin Wodecki (64), 1:5 Kamil Szałkowski (67), 1:6 Adrian Świątek (68), 1:7 Marcin Wodecki (74), 1:8 Grzegorz Bonin (87)

Górnik (I tercja) Nowak - Gancarczyk, Kopacz, Krotofil, Cymański - Kantor, Danch, Cebula, Kucza - Rabiej, Trznadel; (II tercja) Skorupski - Mańka, Kopacz, Jop, Marciniak - Bębenek, Kwiek, Gierczak, Jonczyk - Leszczak, Sikorski; (III tercja) Stachowiak - Bemben, Banaś, Pazdan, Magiera - Bonin, Przybylski, Balat, Wodecki - Zahorski, Świątek.