Wybierz region

Wybierz miasto

  Ruszyła zabrzańska Inicjatywa dla Polski

  Autor: Marzena Puchała

  2003-10-31, Aktualizacja: 2004-12-18 17:28 źródło: Dziennik Zachodni

  Na zaproszenie Małgorzaty Mańki - Szulik, gościła w Zabrzu prof. Aldona Kamela - Sowińska. Przekonywała mieszkańców do poparcia Inicjatywy dla Polski, nowej partii politycznej, na czele której stanęła.

  Na zaproszenie Małgorzaty Mańki - Szulik, gościła w Zabrzu prof. Aldona Kamela - Sowińska. Przekonywała mieszkańców do poparcia Inicjatywy dla Polski, nowej partii politycznej, na czele której stanęła. Podczas kilkugodzinnego pobytu w Zabrzu wygłosiła wykład "Polska gospodarka przed wejściem do Unii Europejskiej". Prelekcja miała miejsce na Wydziale Organizacji i Zarządzania zabrzańskiej filii Politechniki Śląskiej. Uczestniczyli w niej nie tylko studenci, ale też inni mieszkańcy Zabrza i lokalni przedsiębiorcy zainteresowani nowopowstałą partią. Później prof. Kamela - Sowińska spotkała się z dziennikarzami i sympatykami IDP. Na spotkaniu nie zabrakło chętnych do zadawania trudnych pytać m.in. o pomysł liderki Inicjatywy na ratowanie górnictwa.

  - Przyznaję, że nie mam żadnego pomysłu. Docierają do mnie sprzeczne informacje na temat stanu polskiego górnictwa, ale dajcie mi oryginalne dokumenty dwóch, trzech kopalń i holdingu węglowego, a wówczas sama wszystko przeliczę i będę wiedziała, czy kopalnie zamknąć, połączyć z elektrowniami, a może zostawić, bo jednak są rentowne - powiedziała Aldona Kamela - Sowińska.

  Większości osób, zwłaszcza tych związanych z górnictwem, taka odpowiedź nie zadowoliła, ale pojawiły się też głosy, że takie uczciwe postawienie sprawy jest lepsze, niż obiecywanie gruszek na wierzbie i niedotrzymywanie danego słowa. Po spotkaniu w Zabrzu Kamela - Sowińska pojechała dalej "w Polskę" by, jak mówi, dowiedzieć się, czego Polacy oczekują i pokazać im możliwosci, jakie proponuje IDP.
  Liderzy partii, jako pierwsi, opracowali szczegółowy "Drogowskaz dla Polski", w którym chcą pokazać, jak poprawić los Polaków. Ich zamiarem jest stworzenie do 2013 roku dwoch milionów miejsc pracy. Prof. Kamela - Sowińska jest przekonana, że odniesie sukces. Mówi, że jak nie ona i jej partia, to kto? Czy ma rację? Uczestnicy spotkania mówili po jego zakończeniu, że jej charyzma intryguje i przyciaga coraz to nowe rzesze. Do IDP przyłączyli się bowiem również zabrzanie, którzy u jej boku widzą możliwość wygranej w najbliższych wyborach samorządowych. Liderem okręgu Zabrze, Gliwice, Bytom, Tarnowskie Góry została Małgorzata Mańka - Szulik, współtwórca Stowarzyszenia "Skuteczni dla Zabrza", z ramienia którego startowała w wyborach samorządowych. Zajęła wówczas trzecie miejsce, teraz ma nadzieję, że wynik uda się poprawić z Inicjatywą dla Polski.


  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)