Wybierz miasto

Gwarek Zabrze w finale mistrzostw Polski

Autor: (aa)

2006-06-30, Aktualizacja: 2006-06-30 17:45 źródło: Dziennik Zachodni

Młodzi piłkarze Gwarka Zabrze (rocznik 87) awansowali do finałowego turnieju o mistrzostwo Polski w tej kategorii wiekowej. W minioną środę w rewanżowym meczu II rundy wprawdzie przegrali w Kielcach z tamtejszą Koroną ...

Młodzi piłkarze Gwarka Zabrze (rocznik 87) awansowali do finałowego turnieju o mistrzostwo Polski w tej kategorii wiekowej. W minioną środę w rewanżowym meczu II rundy wprawdzie przegrali w Kielcach z tamtejszą Koroną 0:2, ale pierwszy mecz rozegrany w ubiegłą niedzielę w Zabrzu Biskupicach wygrali 8:1. Była to więc dla nich formalność.

Mecz w Kielcach rozegrano na starym stadionie Korony przy ulicy Szczepaniakowej. W potwornym upale piłkarze obu drużyn starali się grać ekonomicznie, przy czym więcej determinacji było w poczynaniach gospodarzy. Już przed przerwą zdobyli oni bramkę. Strzelił ją Michał Biróg, który wykorzystał błąd bramkarza Gwarka, Mateusza Struskiego.

Krótko po przerwie drugiego gola zdobył Tomasz Kołodziejczyk, który tym razem wykorzystał potknięcie Adama Dancha. Jak się później okazało, ta bramka ustaliła wynik meczu.

Zabrzanie mogli także zdobyć gole. Dogodnych sytuacji nie wykorzystali między innymi Adrian Chomiuk i Daniel Feruga.

• Korona Kielce - Gwarek Zabrze 2:0 (1:0).

Bramki zdobyli: Michał Biuróg (19.), Tomasz Kołodziejczyk (50.).

KORONA: Jakub Rybus - Albert Bujakowski, Karol Mojecki (75. Michał Jantura), Krystian Milcarz, Karol Markowski (65. Wojciech Banasik) - Marcin Grudziński (46. Damian Rożej), Marcin Jarmuda (70. Paweł Handzel), Dariusz Brzozowski (65. Rafał Nowiński), Damian Śledzik (60. Łukasz Gągorowski) - Michał Piróg, Tomasz Kołodziejczyk (76. Piotr Fijał).

GWAREK: Mateusz Struski - Ariel Okrzesik, Mirosław Łacek, Adam Danch, Sylwester Dębowski - Bartłomiej Zięba (50. Sebastian Wijas), Damian Furczyk (80. Łukasz Szpak), Daniel Feruga, Przemysław Trytko (80. Adrian Chomiuk) - Dawid Ambroziak (66. Dariusz Rucki), Mateusz Wróbel.