Wybierz region

Wybierz miasto

  Gwarek Zabrze mistrzem Polski Juniorów!

  Autor: Andrzej Azyan

  2006-07-10, Aktualizacja: 2006-07-10 09:47 źródło: Dziennik Zachodni

  W Ostrowcu Świętokrzyskim zakończył się finałowy turniej o mistrzostwo Polski juniorów starszych. Wspaniale spisali się chłopcy z Gwarka Zabrze. Podopieczni trenera Janusza Kowalskiego w bezapelacyjny sposób zapewnili ...

  W Ostrowcu Świętokrzyskim zakończył się finałowy turniej o mistrzostwo Polski juniorów starszych. Wspaniale spisali się chłopcy z Gwarka Zabrze. Podopieczni trenera Janusza Kowalskiego w bezapelacyjny sposób zapewnili sobie pierwsze miejsce i tytuł mistrza Polski w 2006 roku. Serdecznie gratulujemy im tego sukcesu.

  Na turnieju w Ostrowcu chłopcy z Gwarka w pierwszym meczu pokonali Stal Mielec 4:1 (0:0). Bramki zdobyli: Mirosław Łacek, Mateusz Wróbel, Daniel Feruga, Bartłomiej Zięba. W drugim zremisowali z Piastem Białystok 1:1 (0:1). Bramkę dla Gwarka strzelił Marcin Sobczak. W trzecim rozegranym wczoraj zabrzanie wygrali z Tomasovią Tomaszów Lubelski 2:0 (1:0). Bramki strzelili: Damian Furczyk, Dawid Ambroziak.

  Podczas uroczystości zakończenia chłopcy z Gwarka otrzymali puchar i złote medale. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Daniel Feruga, a bramkarzem Mateusz Struski (obaj z Gwarka). Ponadto Gwarek dostał także Puchar Fair Play za najbardziej czystą grę.

  - Nawet gdyby udało się nam wygrać z Piastem, to i tak mecz z Tomasovią byłby decydującym o mistrzostwie Polski. Chłopcy podeszli do niego bardzo skoncetrowani i z olbrzymią wolą walki. Wytrzymali presję. Uważam, że zasłużenie zdobyliśmy mistrzostwo Polski. Chciałbym wszystkim zawodnikom, sponsorom i naszym przyjaciołom podziękować za wsparcie - powiedział trener Janusz Kowalski.

  Warto wspomnieć o tym, że drużyna Gwarka po raz drugi zdobyła mistrzostwo Polski juniorów starszych. Wcześniej tytuł ten wywalczyła w 2003 roku. Juniorzy młodsi Gwarka byli mistrzami Polski w 2002 roku.

  W meczu z Tomasovią Gwarek wystąpił w składzie: Struski - Okrzesik, Łacek, Danch, Dębowski - Wijas (31. Zięba), Furczyk (80. Białek), Feruga (86. Szpak), Trytko - Sobczak (46. Ambroziak), Wróbel (61. Rucki, 83. Chomiuk). Pozostałe wyniki: Tomasovia - Piast Białystok 3:3 (3:1); Stal - Tomasovia 0:2 (0:0), Stal - Piast 2:0 (1:0).

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)